FAQ


Jak działa Anticond Eco Therm RGF ?
W stanie suchym preparat jest skutecznym izolatorem. Grubość 1,5 mm wydłuża czas do osiągnięcia punktu rosy. Skraca to, a w niektórych przypadkach zapobiega okresom, w których występuje kondensacja. W ten sposób zmniejsza się ilość kondensacji pary wodnej, tworzącej się w okresie 24 godzin. Za każdym razem, gdy na powierzchni zostanie osiągnięty punkt rosy, nastąpi kondensacja. Ta kondensacja jest absorbowana przez powłokę Anticond Eco Therm RGF i szybko uwalniana, gdy warunki otoczenia pozwolą na jej wysychanie. W tym zakresie preparat jest doskonały.
Jego teksturowane wykończenie skutecznie zwiększa specyficzną powierzchnię schnięcia co najmniej 15-20 razy.

Czy Anticond Eco Therm RGF jest szkodliwy czy niebezpieczny?
Preparat to mieszanka na bazie wody. Zawiera fungicydy, które mogą powodować podrażnienie u niewielkiej ilości osób na nie wrażliwych. Po wyschnięciu powłoka jest nieszkodliwa.

Czy Anticond Eco Therm RGF pachnie?
Preparat ma zapach podobny do wyprawy tynkarskiej z lekką nutą amoniaku do czasu pierwszego wyschnięcia. Po nałożeniu i wyschnięciu - nie ma już zapachu.

Jakiego koloru jest Anticond Eco Therm RGF?
W standardowej formie jest jasnoszary. Biały jest dostępny za dopłatą.

Jakiego sprzętu ochrony osobistej potrzebuję?
Do natryskiwania preparatu zalecamy następujące środki ochrony osobistej: obuwie ochronne, kombinezon, rękawice, gogle, osłonę przeciwpyłową i maskę z filtrem przeciwpyłowym/cząsteczkowym.

Ile preparatu potrzebuję?
W większości warunków i zastosowań w małych obiektach typu garaż, magazynek, kontener morski - zalecane jest 1 kg na m2. Daje to średnią grubość 1,2 mm. Jest to normalna optymalna grubość.

Czy Anticond Eco Therm RGF ma jakieś inne zalety?
Preparat zapewnia dobre odbicie światła w standardowym szarym kolorze i doskonałe w białym. Zapewnia również atrakcyjną teksturowaną powierzchnię. Powłoka redukuje odgłosy pogłosu w dachach stalowych oraz hałas powodowany przez wiatr i deszcz w niesprzyjających warunkach pogodowych. Chociaż nie jest to udokumentowane Anticond Eco Therm RGF osusza atmosferę w budynku i zapewnia minimalne właściwości osuszające.

Jak długo wytrzyma powłoka antykondensacyjna?
Producent standardowo daje 5 letnią gwarancję. W Polsce mamy już dachy z 23 letnią historią i powłoka działa doskonale. W Europie Zachodniej powłoka stosowana jest już od wczesnych lat 80 tych.

Czy potrzebuję wentylacji?
Tak. Działanie preparatu polega na cyklicznym suszeniu w celu uwolnienia wchłoniętej kondensacji; dlatego wentylacja musi być odpowiednia, aby to umożliwić.

Jaki jest okres trwałości preparatu w pojemniku?
W przypadku przechowywania w chłodnym, suchym miejscu, chronionym przed mrozem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, Anticond Eco Therm RGF może być przechowywany do 12 miesięcy przed aplikacją.

Jak wygląda Anticond Eco Therm RGF?
W momencie dostawy w stanie mokrym preparat ma gęstą konsystencję podobną do zaprawy tynkarskiej. Po wyschnięciu ma podobną chropowatą teksturę, bardzo estetyczną, zbliżoną wyglądem do tynku elewacyjnego „baranek”.

Na jakich powierzchniach stosuje się i pracuje Anticond Eco Therm RGF?
Preparat sprawdzi się na prawie każdej powierzchni, która się kondensuje. Najczęściej spotykane są stal, aluminium, beton i azbest.

Czy muszę zagruntować powierzchnię przed nałożeniem powłoki antykondensacyjnej?
W większości przypadków nie ma potrzeby gruntowania powierzchni przed aplikacją. Jednak w przypadku aplikacji na skorodowany obszar zaleca się, aby przed nałożeniem powłoki zabezpieczyć powierzchnię inhibitorem korozji. Jeśli występują przecieki wody opadowej trzeba je uszczelnić.

Czy na powłoce Anticond Eco Therm RGF pojawi się pleśń?
Preparat zawiera wysoce skuteczny środek grzybobójczy zapobiegający rozwojowi pleśni i grzybów.

Czy po nałożeniu, Anticond Eco Therm RGF wymaga zabiegów lub inspekcji?
Po nałożeniu i dokładnym wysuszeniu można pozostawić preparat na długie lata do wykonania swojej pracy. Jeśli jest nakładany w miejscach, gdzie możliwe jest ścieranie, zalecamy okresowe sprawdzanie i ponowne nakładanie, jeśli to konieczne. W przypadku silnego zapylenia powierzchni dachu, zaleca się okresowe mycie ciśnieniowe, uważając aby nie robić tego zbyt blisko powierzchni, co może ją uszkodzić.

Jak łatwo aplikuje się powłokę?
Jeśli proces natryskiwania preparatu wykonywany jest na niewielkich powierzchniach, jest bardzo prosty. W takim przypadku używamy pistoletu natryskowego grawitacyjnego typu „tynkarski”, aby uzyskać odpowiednią grubość i wykończenie. Taki pistolet i środki ochrony osobistej (aby umożliwić wygodne i bezpieczne wykonanie powłoki antykondensacyjnej) można nabyć w naszym sklepie.
Na powierzchniach do 100 m2 preparat jest z powodzeniem stosowany przez wielu klientów z niewielkim lub żadnym doświadczeniem w zakresie natryskiwania.

Jak długo schnie Anticond Eco Therm?
Czasy schnięcia zależą w dużym stopniu od pogody i wilgotności względnej w ciągu dnia, dlatego trudno jest podać dokładny czas schnięcia. Przyjmuje się możliwość całkowitego wyschnięcia w temperaturze 25-35 st. C – w czasie od 8 do 12 h. Używając nagrzewnic można uzyskać wyższe temperatury w obiekcie, a co za tym idzie skrócić czas schnięcia i wiązania preparatu do blachy.
Zimą i chłodniejszymi miesiącami konieczne jest suszenie wymuszone. Istotne jest, aby powłoka była dokładnie sucha przed poddaniem jej działaniu mrozu lub kondensacji – po raz pierwszy.

Jakie powierzchnie wymagają powłoki?
W przypadku garaży, wiat, blaszanych samochodów dostawczych czy kontenerów transportowych, zalecamy tylko pokrycie tylko powierzchni dachowych.

Czy Anticond Eco Therm RGF jest gotowy do użycia?
Po dostarczeniu preparatu powinien być gotowy do użycia. Może zaistnieć potrzeba dodania niewielkich ilości wody, aby uzyskać lepszą płynność natryskową – szczególnie w miesiącach letnich. Jest to pokazane w naszym filmie dotyczącym wykonywania zabezpieczenia antykondensacyjnego.

Czy mogę natryskiwać Powłokę antykondensacyjną Anticond Eco Therm RGF na drewniane płatwie?
Tak. Drewno powinno być zabezpieczone odpowiednimi preparatami przed wnikaniem wody i gniciem, ale dobrze jest spryskać drewno powłoką Anticond Eco Therm RGF - bezpośrednio.

Brązowe, rdzawe plamy pojawiające się na dachu po wyschnięciu powłoki?
Plamy są spowodowane miejscami w których występują niezabezpieczone wcześniej ogniska korozji. Miejsca te umożliwiają kontakt powłoki antykondensacyjnej z korodującą stalą. W wyniku tego kontaktu i zdolności powłoki do odsączania rdzawej wody na powierzchnię powłoki, możemy zauważyć nieestetyczne plamy. Nie będzie to miało żadnego negatywnego wpływu na sama powłokę, poza kwestią słabej estetyki.